Maty do akupresury

Maty do akupresury pozwalają na korzystanie z metod uzdrawiania ciała zgodnie z odkryciami medycyny chińskiej. Ta forma terapii cieszy się coraz większą popularnością. Akumaty wyposażone są w specjalne kolce, których kłujący nacisk na ciało wykazuje działanie terapeutyczne, wręcz uzdrawiające. Odpowiednio dobrana ilość specjalnie wyprofilowanych kolców na macie wywiera nacisk na punkty akupunkturowe aktywując naturalną reakcję organizmu człowieka. Stymuluje połączenia nerwowe, poprawia krążenie krwi, przywraca i równoważy ścieżki energii w ciele. Dzięki temu regularne stosowanie maty korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie każdego dnia.

Skuteczność maty do akupresury – jak działa akumata, na co pomaga?

Regularne korzystanie z maty do akupresury pomaga zredukować dolegliwości bólowe – głowy, pleców, stawów, nawet te menstruacyjne. Użytkownicy mogą liczyć na przyjmowanie właściwej postawy ciała, złagodzenie napięcia mięśniowego, zmniejszenie stresu i sztywności w odcinku szyjnym kręgosłupa. Poprawia się jakość snu, krążenie krwi i limfy. Można również odnotować zwiększony poziom energii, redukcję uczucia zmęczenia. Korzyścią będzie też lepsze samopoczucie ze względu na uwalnianie endorfin – działają one też przeciwbólowo. Nacisk kolców na ciało przekłada się na dotlenienie tkanek, wzmocnienie układu odpornościowego, redukcję cellulitu, wzmożoną koncentrację. W zależności od wybranego modelu akumata pozwala na uzyskanie efektu wałkowania, uklepywania, ugniatania, wibracji, masażu automatycznego. Czytaj więcej o akumatach na stronie https://medivio.pl/maty-do-akupresury-rodzaje-zastosowanie-korzysci-i-przeciwwskazania/

JAK WYBRAĆ DOBRĄ MATĘ

Na jaką matę do akupresury się zdecydować?

W sklepach znajdziemy wiele rodzajów mat do akupresury. Różnią się one jakością materiałów użytych do ich produkcji, kształtem kolców, co wpływa na ich skuteczność, oraz ceną, która może się róźnić diametralnie. Jak więc wybrać zdrową i, co najważniejsze, bezpieczną matę do akupresury? Poniżej przedstawiamy kilka rodzajów produktów z różnych przedziałów cenowych.

Maty do akupresury Nebio Eco

Na początek maty ze średniej półki cenowej. Wszystkie materiały z których wykonane są maty Nebio, podlegają recyklingowi. Jest to wobec tego produkt ekologiczny, przyjazny środowisku naturalnemu. Do ich produkcji sięgnięto wyłącznie po wysokiej jakości surowce naturalne w postaci lnu, bawełny, włókna kokosowego i łuski gryki. Nawet do zamocowania kolców posłużono się ekologiczną i bezpieczną metodą, bez stosowania jakichkolwiek chemicznych klejów. Łączy się je z materiałem na gorąco. Kolce przypominają swoim kształtem kwiaty lotosu, jest ich aż 8340, zostały wykonane z tworzywa hipoalergicznego (całkowicie bezpiecznego, wykorzystywanego do produkcji wyrobów medycznych).

Na wypełnienie maty Nebio składają się włókna kokosowe, które są twardsze i bardziej sztywne od pianki, co przekłada się na większą skuteczność działania kolców na ciało. Wykazują one właściwości higroskopijne, przez co użytkownik nie musi martwić się o nadmierne zawilgocenie. Dodatkowym plusem będzie optymalna cyrkulacja powietrza, wytrzymałość, trwałość. Poduszka Nebio dołączona do zestawu wypełniona jest oczyszczoną łuską gryki, hamującą namnażanie się patogenów, dobrze dopasowującą się do kształtu ciała, zapewniającą kręgosłupowi właściwe podparcie i odciążenie. Wybierając maty do akupresury, bardzo ważną kwestią będzie zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo i certyfikaty. Maty Nebio są całkowicie bezpieczne w stosowaniu, posiadają europejski certyfikat CE i Rohs.

Akumaty Iplikator

Dużą popularnością cieszy się mata do akupresury Iplikator, która jest bardzo przystępna cenowo. Wykonana z w pełni bezpiecznego tworzywa sztucznego ABD. Ostro zakończone wypustki zostały przymocowane do tkaniny bawełnianej. Od wewnątrz matę wzbogacono o piankową warstwę, co przekłada się na większy komfort użytkowania. Jest to produkt bezpieczny w użyciu, testowany klinicznie, posiadający certyfikat CE. Ilość wypustek wynosi 231, a liczba kolców 4158. Iplikator dostępny jest także w wersji nadmuchiwanej, opatentowany i zarejestrowany jako produkt medyczny.

Pranamat

Z wyższej półki cenowej na szczególną uwagę zasługuje Pranamat, której skuteczność działania została potwierdzona badaniami klinicznymi. Producent udziela pięcioletniej gwarancji na swój produkt i aż trzydziestodniowego okresu próbnego. Do produkcji tego rodzaju akumat stosuje się wyłącznie najlepszej jakości materiały – naturalną bawełnę, hipoalergiczny plastik HIPS, len barwiony hipoalergicznym barwnikiem, włókna kokosowe. Wysoka jakość pranamaty idzie w parze z ceną, jest to najdroższy rodzaj maty do akupresury na rynku. Wszystkie elementy mocowane są przy wykorzystaniu technologii adhezji ciepła, nawet nici w macie posiadają certyfikat ekologiczny. W przypadku tego produktu można mówić o długoletniej inwestycji, gdyż pranamata posłuży użytkownikowi przez wiele lat.

Tanie maty z Allegro

W serwisach takich jak Allegro można kupić przeróżne modele mat do akupresury i to w bardzo przystępnych, czy wręcz bardzo niskich, cenach. Niestety jakość większości z nich pozostawia wiele do życzenia. Nie są to produkty certyfikowane ani ekologiczne, dlatego nie można mieć pewności co do bezpiecznego użytkowania. Tanie maty z Allegro to po prostu zwykła pianka, która została obszyta bawełną, najczęściej chemicznie wybielona, zafarbowana. Wyposażone są one w kolce z tworzywa sztucznego, przymocowane do materiału klejem. Tańsze odpowiedniki akumat odbiegają w dużym stopniu od tych oryginalnych pod kątem jakości kolców, wkładu, zapięć, wykończenia. W ich przypadku nie można być pewnym co do skuteczności działania. Kolce zwykle nie mają optymalnego rozmieszczenia i nie wbijają się w skórę na odpowiednią głębokość.