Wielkość tekstu
NFZ

Diagnostyka elektroakupunkturowa

 

 

 

Diagnostyka elektroakupunkturowa jest badaniem służącym postawieniu indywidualnej diagnozy i dobraniu właściwej terapii.W swojej metodyce wykorzystuje elementy akupunktury chińskiej łącząc je z możliwościami nowoczesnej elektroniki.


Opiera się na metodzie opracowanej przez lekarza niemieckiego Reinhalda Volla, który brał pod uwagę pomiar oporności skóry w klasycznych punktach akupunkturowych i dodatkowych punktach na dłoniach i stopach. Punkty te mają połączenie z innymi strukturami tkanek. Pomiar odbiegający od normy wskazuje na istnienie ogniska chorobowego lub zagrożenie powstaniem choroby w danym miejscu.W naszej działalności wykorzystujemy najnowszy sprzęt i testy dające możliwość bardzo dokładnej diagnozy, doboru suplementów i leczenia metodą biorezonansu magnetycznego.
Wegetatywny rezonansowy test tzw. VEGA TEST został opracowany w latach 80-tych przez niemieckiego lekarza H. Schimmela, a u jego podstaw leży diagnoza elektropunktowa wg Volla. Różnica polega jedynie na ilości punktów pomiarowych ? u Volla pomiaru dokonuje się w ok. 500 do 1000 aktywnych biologicznie punktów podczas badania QUIKTESTEM  na dłonie, nogi  pacjenta zakłada się elektrody, które zamykają obwód pomiędzy pacjentem a aparatem, wywołując zjawisko biorezonansu. Badanie trwa ok. 1- 1,5 godz.Przy zastosowaniu tej metody diagnozujemy przede wszystkim:

 

 

-różnorodne obciążenia które występują w naszym organizmie: od pasożytów po metale cięzkie
- uszkodzone przez chorobę narządy,
- stany przedrakowe i istnienie nowotworów złośliwych z wystąpieniem przerzutów do określonych narządów,
- nowotwory łagodne,
- stany zapalne,
- kamienie w woreczku żółciowym i nerkach,
- istnienie bakterii, wirusów, grzybic,
- inwazje pasożytnicze,
- stopień wycieńczenia psychicznego i fizycznego ,
- stopień obciążenia układów endokrynologicznego i immunologicznego,
- mikrobiologiczne cykle w limfie, krwi i jelitach.Metoda biorezonansu umożliwia nam również sprawdzenie skuteczności i tolerancyjności zażywanych leków oraz dobranie właściwych leków homeopatycznych i suplementów mających zasadniczy wpływ na proces leczenia.

 

 

 

Kolejnym krokiem w terapii pacjenta jest zastosowanie Biorezonansowj Terapii BRT.

 

Jej zasada opiera się na wykorzystaniu wchodzących w skład indywidualnego dla każdego człowieka spektrum drgań jego tkanek : fizjologicznych i patologicznych. Drgania fizjologiczne sterują i koordynują reakcje chemiczne i procesy zachodzące w organizmie. W momencie powstania choroby tworzą się specyficzne źródła promieniowania o charakterze patologicznym, zakłócające równowagę organizmu. Źródłem patologii mogą być ogniska chorobowe, bakterie, wirusy i ich toksyny, metale ciężkie, trucizny środowiskowe i urazy.

 

Podczas terapii BRT w układzie zamkniętym, który tworzy pacjent, elektrody i specjalne urządzenie sygnały te są odbierane, przefiltrowane i zwrotnie skierowane do danej osoby. Wskutek takiego działania sygnały patologiczne, a tym samym ogniskachorobowe, zostają usunięte.

 

 

Schorzenia, w których terapia BRT jest najbardziej skuteczna to:

 

- choroby układu oddechowego / w tym astma oskrzelowa/,
- choroby układu pokarmowego,
- choroby układu krążenia,
- choroby urologiczne i ginekologiczne,
- inwazje pasożytnicze,
- przewlekłe choroby układu kostno- stawowego,
- alergie,
- uzależnienia,
- nerwice, depresje i inne niedomagania psychosomatyczne,
- przewlekłe i ostre stany bólowe,
- otwarte rany i wrzody,
- leczenie pooperacyjne.

 

 

Oddziaływanie za pomocą biorezonansu  umożliwia określenie przyczyny choroby / np.bakterie, wirusy, pasożyty/, wykrywa istnienie w otoczeniu czynników zaburzających równowagę organizmu / np. toksyny chemiczne, metale ciężkie/ , pozwala na dobór najlepszych dla danego organizmu specyfików / leki homeopatyczne, fizjoterapeutki, allopatyki/, jak również poprzez oddziaływanie odpowiednio przefiltrowanych fal elektromagnetycznych leczy skutecznie niektóre schorzenia.

 

 

Sonda
Z jakich (bezpłatnych) akcji profilaktycznych korzystałeś(aś)?